Voskování podlah kvalitními vosky

Při voskování podlah využíváme pouze profesionální čisticí chemii a přístroje. Držíme se přitom osvědčených postupů a našich mnohaletých zkušeností. Díky tomu vám můžeme slíbit, že po naší návštěvě ve vaší firmě či domácnosti bude podlaha zbavena všech nečistot a díky voskování bude zářit čistotou. Voskování podlah dodá nejen lesk, ale vyživí povrch, uzavře její póry a zajistí dlouhodobější životnost.

Zakonzervování podlahy tzv. fluataci provádíme prostřednictvím průmyslového polymeru (vosku). Našim zákazníkům vždy po dokončení čištění podlah doporučíme, aby si nechali podlahu zakonzervovat nanesením průmyslového polymeru tzv. fluatace – voskování podlahy. Touto ochranou se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění podlahy a spár. Na podlahu dáváme převážně pololesklý vosk, tento vosk máme dlouhodobě osvědčený a máme s ním výborné zkušenosti.

Vosk musíme do podlahy vetřít 2-3x, tak aby se vytvořila kompaktní vrstva, která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, proti-skluz. Používáme kvalitní německý pololesklý vosk PKD – odolný polymer
s dobrou životností cca 3 roky, což závisí na vytíženosti podlahy. Tento polymer má řadu výhod, jelikož po jeho nanesení nejsou na podlahách vidět znatelně stopy, má mírný proti-skluz, podlaha se díky němu mnohem lépe udržuje a velmi výrazně prodlouží životnost podlah.

Fluataci nebo také voskování podlah provádíme u všech typů podlahových krytin (parkety, PVC, marmoleum, beton, mramor…). Odbornému ošetření podlah byste měli věnovat pozornost, zejména pokud jsou vaše podlahy denně vystavovány vysoké zátěži, v těchto případech je nejrozumnější ochrannou vrstvu obnovovat v pravidelních servisních cyklech.

Strojové čištění podlah

Naše firma Čištění koberců a sedaček Praha zajišťuje svým zákazníků strojové čištění podlah za využití nejmodernější technologie a získané mnohaleté zkušenosti provedených metod čištění. Podstatné na důkladném vyčištění podlah má na starosti velice kvalitní a účinná chemie. Pro generální a hloubkové strojové čištění podlah používáme kotoučový stroj, čistící chemii určenou pro podlahy a vysoce výkonný turbo vysavač.

Strojní úklid zahrnuje čištění, leštění čistícími pady (vlastníme různé typy padů), nebo silonovým kartáčem. Čistíme strojově různé druhy podlah, a to dlažby, linolea, marmoleum, plovoucí podlahy, betonové podlahy, lité podlahy, kamenné podlahy, atd. Před zahájením úklidové práce určíme druh podlahoviny a rozsah znečistění, podle toho pak volíme adekvátní formu úklidu a volbu odpovídajících čisticích prostředků.

Při strojovém čištění podlahy postupujeme tak, že podlahu nejprve kvalitně vydrhneme a vykartáčujeme roztokem vody s chemií. Každý druh čištěné podlahy vyžaduje zcela jiný přístup, jinou použitou chemii a mechanické ošetření v závislosti na chemických a mechanických vlastnostech povrchu.

Pro chemické čištění je důležité zvolit správnou pH hodnotu přípravku. Na všechna generální a hloubkové čištění používáme zásaditou chemii. Pouze na úklid po stavebních činnostech a rekonstrukcích je využita kyselá chemie, která dokonale odstraní všechny vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků z podlah.

Pro jiné strojové čištění podlah se tato kyselá chemie nehodí, jelikož je velmi agresivní a citlivé podlahy může poškodit. Jakmile je povrch důkladně vykartáčován, v následujícím kroku roztok
s navázanými nečistotami odsajeme pomocí hubice s gumovými lemy. Tato hubice je napojena na vysoce výkonný vysavač, který dokáže velmi kvalitně odsát veškerou nečistotu.

Další nabízené služby firmy Čištění koberců a sedaček Praha:

Naše společnost svým zákazníkům nabízí i řadu jiných služeb jako je denní a pravidelný úklid domácností, kanceláří, rezidencí či firem, úklid po stavebních činnostech, strojové čištění a tepování koberců. Provádíme také mytí, čištění, leštění oken, dále na okna nanášíme nanoimpregnaci tzv. nešpinavou úpravou, která je především vhodná pro okna se špatnou dostupností.

Po dohodě čistíme rolety, lamely a markýzy. Odstraňujeme graffiti a nanášíme ochranu u graffity, odstraňujeme nedovolené polepy z prosklených ploch. Specializujeme se i na čištění fasád od plísní, mechů, sporů ze zateplených domů, a to velmi progresivní technologií LSG, tzv. nátěrem LSG dosáhneme toho, že zamezíme tvořící se vlhkosti, která způsobuje růst a tvorbu zelených sanitrů
a zamezíme a odstraníme stávající mikrobiální napadení.

Tato funkce je založena na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. Zaměřujeme se také na pískování, což je abrazivní metoda čištění, která se úspěšně používá pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, mechu, řas, graffitů, odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí, olejových skvrn apod.

Pro tyto všechny případy je nejvhodnější způsob, použít speciální pískovačku W 1-40 a obraziva tj. jemný písek, granit, slupky z vlašských ořechů. Kdy dopadem abraziva na povrch dochází k odstranění usazených nečistot, omítek či starých nátěrů či graffiti. Metodu pískování lze použít i pro čištění fasád historických budov či památek, která je schválená českým památkovým ústavem. Naše služby provádíme po celé České Republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Pokud Vás zajímají další naše činnosti či potřebujete se poradit, prohlédněte si naše internetové stránky nebo nás přímo kontaktujte.

Komentáře

0 odpovědi

Napiš komentář

Chceš se zapojit do diskuze?
Přidej svůj komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© Copyright - A SERVIS LIPKA, Odstranění graffiti Praha