Praha 9 Okna, mytí

Stavební ruch a čistá okna? Řešení existuje…“Mytí oken ve výškách Praha 9. Výškové práce Praha

 

Obklady a obkladačky jsou skvělá věc a staly se nezbytnou součástí kvalitního moderního bydlení, které pozvedají na velmi vysokou úroveň. Je ovšem také nezbytné to s nimi umět. Nedávno nám do úklidové společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí a čištění oken Praha 9, zavolal velice podrážděný muž, kterého rozčílilo právě téma obkladaček. Jakmile se jeho tlak vrátil k normálu, začal nám, sám od sebe vysvětlovat pozadí svého telefonátu.

 Bydlí na…

Bydlí na sídlišti v normálním, dá se říct obyčejném bytě. Není to žádný přepych ani sláva, ale život se člověka málo kdy ptá na jeho sny a chutě. Stěžovat si proto rozhodně nechce, vždyť si dokonce se ženou svůj byt v devátém poschodí, docela hezky zútulnili. V současnosti jsou docela spokojení. Jediné, co jej občas „rozpálí téměř do běla,“ je jejich soused z vedlejšího bytu. Kromě několika společných zdí, mají vedle sebe – bohužel – také balkóny vedoucí z kuchyně. Již se oba naučili nevycházet na balkón tehdy, když tam je přítomen ten druhý, ale někdy se tomu prostě člověk nevyhne. Potom je již pouze otázkou, který z nich neudrží  pevné nervy na uzdě jako první…

Soused byl a je arogantní podivín, který žije na pustém ostrově pouze sám, takže mínění jiných pro něho neznamená víc, než-li pouhý ranní průvan. „V žaludku“ proto leží mnohým, a to pořádně dlouho. Proto náhlá zpráva, že se brzy zřejmě odstěhuje do jiného města, se setkala s všeobecným uspokojením a – kdoví – snad i také s odslouženou nedělní bohoslužbou.

Ukázalo se však, že mytí oken cena za m2soused je navíc i velmi „vykutálený“ obchodník. Co nejvýhodnější prodej bytu si pojistil několika narychlo vymyšlenými úpravami – takže po dlouhé dny až do noci, se společnými stěnami ozývalo vrtání. Bouchání, křik a za přítomnosti neustále zvířeného stavebního prachu se vynášel stavební odpad. Očistec má možná stejný charakter, pomyslel si volající pán. Ale určitě tam není přítomna tahle kreatura.

Nakonec to vypadalo, že stavební práce jdou do finále. Náš volající pán tak usoudil dle toho, že si soused rozložil na balkóně balíky obkladaček, řezačku a ostatní potřebné nářadí a materiály. Hned při prvním zaříznutí do obkladačky bylo jasné, že veškerý prach bude směřovat k nám, dodal rezignovaně muž. A že ho tedy bylo, přisadil si smutně. Snažil jsem se drzého a bezohledného souseda usměrnit, ale hučení do vrby by mělo daleko větší šanci na úspěch!

Za chvilku…

Za chvilku tak vítr roznesl jemný prach na jeho balkón. Pokryl okna i celé dveře do kuchyně, dokonce se dostal až na okna v obývacím pokoji. To, že spárami tento prach snadno proniknul do bytu, byla samozřejmost bez komentáře. Ještě další zhoršení situace přineslo počasí. Neboť začalo mrholit, takže prach na oknech se postupně měnil na mazlavou, nepříjemnou kaši.

Manžel svou dlouhodobě vystresovanou manželku raději preventivně poslal na návštěvu k příbuzným. Rozhodl se, že s úklidemcena mytí oken této pohromy vyčká, dokud bezcharakterní soused s veškerými stavebními úpravami neskončí. Posléze, přece jen dospěl čas k tomu, že by se mohlo začít uklízet. Ale sotva se pustil do mytí oken – tvrdě procitnul.

 

Drobný, ale větrem přesně mířený déšť, velmi dlouhé čekání na konec sousedova řádění. A zřejmě více jak pochybná kvalita levných obkladaček, proměnily poletující šedý prach na něco, co nabylo vzhledu odolné vrstvy sádry. Na některých místech usazený prach či vlastně hmota držela velmi pevně. Jinde vznikly jakési stříkance, které měly na svědomí kapky deště.

Muž byl ve stavu,…

Muž byl ve stavu, že všeho nechá a toho bezohledného omezence od vedle, dovleče za límec k sobě a donutí ho, aby vše dal do původního stavu sám! Nakonec, ale opět zvítězila lidskost a slušnost, která ovšem – přiznejme si to zcela otevřeně – dostává v současné době nejen na frak. Ale způsobuje svému majiteli spíše úporné bolesti hlavy. Se spokojeností a osvěžujícím spánkem spravedlivého života tato situace nemá vůbec nic společného. Naopak vyvolává deprimující pocit bezmocnosti.

 

Manželku touto ubíjející siceník mytí okentuací nechtěl vůbec zatěžovat, proto raději obratem zavolal své mladší sestře, zda nemá – coby dvojnásobná matka a zkušená domácí paní – po ruce nějakou ověřenou informaci, jak by se mohl s těmi okny úspěšně vypořádat. To víte, chlap…

 

Oba spolu mluvili dost dlouho, ale sestra mu přímou radu nedokázala poskytnout. Nakonec jej přece jen inspirovala náhlá vzpomínka z práce – sestra přece pracuje v jedné zahraniční firmě, která sídlí v nízké budově plné zaměstnanců, chodeb a oken!

Ano,…

Ano, máš pravdu, měli jsme u nás ve firmě úklidovou společnost, která nám asi před půl rokem – po velkém malování – dávala do pořádku okna a také koberce. Jak se posléze sestra rozpoměla, bylo u nich tehdy skutečně práce jak na kostele. Byla to, tuším úklidová společnost A SERVIS LIPKA, ale ty si určitě poradíš, a na webu je dohledáš.výškové práce

 

Vzápětí mu sestra poreferovala, že tato firma zvládla, to obrovské množství práce precizně. Na velmi kvalitní úrovni a s úsměvem. Vždyť právě od nich se inspirovala i při svém leštění oken doma. Neboť tehdy získala pocit, že tak krásně vyčištěná a dokonale vyleštěná okna nemívala ani naše maminka. A to byla – jak si určitě dobře vzpomínáš – neobyčejně pořádkumilovná žena, že?

Bratr své sestře…

Bratr své sestře poděkoval za rady a podání pomocné ruky – okamžitě si sednul k počítači, aby získal jasnější představu, koho kvůli znečištěným oknům osloví. Brzy zjistil, že A SERVIS LIPKA je v oblasti úklidu firmou, která má dlouhou a úspěšnou tradici, a na úklidovém trhu patří k lídrům s výjimečně dobrým jménem.

výškové mytí oken

Již dlouhá léta realizuje úklidovou činnost ve špičkové kvalitě, a to ať již doma, nebo také v zahraničí. K profilu této firmy se na webu vázalo také velké množství pozitivních recenzí, odkazů a děkovných ohlasů. Pro muže se jednalo o přesvědčivý důkaz toho, že jeho okna budou v těch nejlepších rukou. Pevně se rozhodnul, že neosloví nikoho jiného, než-li právě úklidovou společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí a čištění oken Praha.

Pán…

Pán se v telefonu krátce odmlčel a naléhavě se nás zeptal, zda bychom k němu nemohli přijet již za dva dny, neboť poté jak vyleštit oknase má již vrátit manželka, a on by měl velmi rád vše v pořádku. Shodou okolností jsme objevili ještě jeden volný termín, takže jsme se s mužem mohli domluvit na podrobnostech. Zároveň jsme jej ubezpečili, že jejich oknům vrátíme s určitostí původní vzhled.

 

Plnění dohod bylo vždy samozřejmou součástí firemní kultury A SERVIS LIPKA, výškové práce Praha, takže jsme do 48 hodin stáli před bytem našeho klienta. V bytě bylo sice „chlapským způsobem“ uklizeno, ale na podlaze byly ještě stále patrné stopy prachu, které měl na svědomí opravdu ultra jemný oblak, kterého strůjcem bylo sousedovo řezání obkladaček.

Náš zákazník…

Náš zákazník byl velmi sympatický, na první pohled kultivovaný člověk, takže nám bylo hned jasné, že mít za souseda takovou arogantní a bezohlednou personu, nebylo vůbec příjemné soužití. Kuchyňské okno, dveře na balkón, ale rovněž okno v obývacím pokoji byly pokryty něčím, co se podobalo mlžnému oparu. Na dotek byl tento prach velmi drsný, připomínající jemný brusný papír. S kolegou jsme již věděli, že nás čeká velmi opatrný postup, ale zároveň jsme si byli jisti, že i tento poměrně náročný úkol zvládneme.

 

Jak se říká – náš čistíjak vyleštit okna bez šmouhcí systém a přesný technologický postup máme v rukách, takže nás opravdu výjimečně něco může překvapit, či zaskočit. Vždy a za každých okolností byl pro firmu A SERVIS LIPKA, mytí oken ve výšce Praha 9, určující klient a jeho naprostá spokojenost. Této myšlence proto – při každé zakázce – podřizujeme veškeré naše úsilí. Samozřejmě to v plném rozsahu platí i pro tento případ.

S kolegou…

S kolegou jsme se rozhodli, že „brusnou“ vrstvu prachu vzniklou řezáním obkladaček, odstraníme nejlépe kvalitně namíchaným roztokem teplé vody a našeho speciálního, nekompromisně pracujícího saponátu. Se svými kolegy jej familiárně nazýváme jako „rozmývák.“ Jeho účinnost a spolehlivost nás ještě nikdy nezklamala, proto jsme se s plným nasazením a důvěrou dali do práce.

 

Rozmývákem myjeme pečlivě nejen všechna okna, ale nikdy také nevynecháme okenní rámy ani parapetní desky, či skrytá a málo dostupná místa. Zde všude se totiž velice často zachycuje množství jemného prachu a nečistot, které by celkové čištění a jeho kvalitu snadno znehodnotilo.

 

V tomto případě je nutné potvrdit, že „požehnané množství“ jemného prachu bylo skutečně všude. S rozmývákem bylo nutno pokračovat soustředěně, systematicky a precizně, aby všechna okna v dohledné době získala zpátky svůj původní vzhled. Snažili jsme se proto být maximálně důslední a nic nezanedbat!jak na mytí oken

 

Bohužel,…

Bohužel, poměrně brzy se ukázalo, že pouhé účinky našeho spolehlivě fungujícího rozmýváku tady stačit nebudou… Jak nám již telefonicky naznačil klient, v době sousedova bezohledného konání drobně mrholilo. Takže se na oknech vytvořily z prachu malé, tvrdé a velmi odolné stříkance a fleky, které na oknech i rámech držely jako přibité. Nezbyválo nám nic jiného, než-li vzít do ruky naši – pro tyto účely zkonstruovanou škrabku.

 

Velmi ostrou, do dlaně dobře padnoucí škrabku používáme právě v těchto složitějších případech. Hodí se zejména při velkém znečištění, které právě vzniká, například při stavebních pracech. Právě okna bývají často znečištěná zbytky malty, barev, nebo také kousky silikonu či stěrky. Tehdy se skutečně – bez ostré čepele neobejdeme a plně spoléháme právě na ni.

Při této…čím umýt okna

Při této příležitosti bych rád zdůraznil, že jakákoliv práce se škrabkou vyžaduje plné soustředění, systematičnost, pečlivost a opatrnost. A to nejen kvůli snadné možnosti způsobit si nepříjemný úraz. Ale také proto, že lze velmi snadno znehodnotit okenní konstrukci poškrábáním rámů nebo skel. Úklidová společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. mytí a čištění oken Praha,  má ovšem ve svém týmu velmi zkušené odborníky a profesionály, kteří pravidla a technologické postupy pro práci se škrabkou dokonale ovládají.

 

Okamžitě po ukončení soustředěné práce se škrabkou, jsme se tak mohli vrátit k našemu rozmýváku. Všechna okna a jejich příslušenství jsme tak již mohli kompletně, důkladně a bez problémů umýt. Je nyní asi zbytečné zdůrazňovat, že tento krok musí být proveden v dokonalé kvalitě. Neboť bez perfektně umytých oken nelze docílit špičkových účinků v další etapě naši činnosti.

Umytí oken…

Umytí oken je v celém našem systému velmi důležitý technologický krok, který tvoří nepostradatelnou a neodmyslitelnou součást celé přípravky na mytí okennaší metody. Je patřičné zřetelně sdělit, že všechny následující kroky, kterými jsou setření stěrkou. Řádné vyschnutí a leštění oken, by bylo zcela zbytečné. Pokud bychom nedokázali spolehlivě odstranit veškerou nečistotu. Usazený prach či zbytky leštidla, ktéré bylo aplikováno při předchozím čištění.

 

Pokud se totiž okna precizně nezbaví předcházející vrstvy chemického leštidla, nastává velká pravděpodobnost, že zbytky leštidla dokáží, na jinak dobře umytém okně „vystoupit.“ Což dokáže dokonale znehodnotit veškerou investovanou snahu a energii pracovníků. I proto naši zaměstnanci věnují práci s rozmývákem tak velkou pozornost.

Pokud již,…

Pokud již, díky zkušenostem usoudíme, že náš účinný rozmývák splnil svůj účel. Můžeme začít pomocí stěrky s flexibilní gumovou lištou odstraňovat z okenních skel zbytky vody a vlhkosti, která zůstala po umytí. Následně ještě necháme okna zcela doschnout. Abychom měli stoprocentní jistotu před závěrečným krokem našeho technologického postupu.

jak odstranit polepy z oken

I zde se vyplatí podotknout, že okna vyčištěná dle naší technologie, musí být před finálním vyleštěním dokonale suchá. Důvod je zcela zřejmý – zbytková vlhkost a voda je z pohledu námi deklarované kvality nepřípustná, a před samotným leštěním naprosto nežádoucí. Tomuto faktu je proto podřízen celý náš rozvrh práce.

 

V této souvislosti je třeba – alespoň v té nejpodstatnější míře – věnovat se  způsobu, kterým úklidová firma Praha 9 Okna, mytí, vyčištěná okna leští. Především, a to se jedná o klíčovou informaci. Ze zásady nepoužíváme při závěrečném procesu žádných chemických leštidel!

Je pravdou,…

Je pravdou, že s jejich pomocí počítá prakticky každý, kdo se doma do čištění oken pustí. Ovšem naši profesionální představu o požadované kvalitě, trvalém lesku a dlouhodobé čistotě, chemická leštidla v žádném případě nesplňují! Tento náš závěr máme navíc dokonale podloženýmytí zimních zahrad vlastními zkušenostmi a mnohaletou praxí.

 

Naší ověřenou metodou leštění je tzv. leštění na sucho. Které se vlastně stalo během let – jakousi vizitkou celé naší společnosti v této úklidové oblasti. Jaké důvody nás k tomu vedly? Je to v první řadě skutečnost, že vlastnosti použitého chemického leštidla se po své aplikaci velmi rychle mění. Především vlivem klimatických podmínek na neviditelnou lepivou hmotu, která stojí u zrodu velkých problémů.

Na takto…

Na takto ošetřená, či spíše vyleštěná okna, se díky této neviditelné mikrovrstvě začnou prakticky okamžitě po dokončení práce zachytávat okolní nečistoty, prach, smog a pyl. Následek je potom jasný – již za několik málo dní jsou čistá okna minulostí a mohl by se celý proces mytí a čištění opakovat. Je pochopitelné, že takové řešení si úklidová firma ani klient rozhodně nepřejí.

 

Proto jsme přesvědčeni, že tzv. leštění na sucho je tím nejlepším a nejúčinnějším řešením. Tento ověřený systém nabízí několik výhod najednou – v první řadě je takto vyleštěné okno výjimečně čisté. Dlouhodobě lesklé a zářivé, takže každý klient takový konečný výsledek jednoznačně ocení a uvítá.

Důvod je prokazatelnmytí výlohý …

Důvod je prokazatelný – okna vyleštěná na sucho nemají na skle žádné lepivé mikrovrstvy. Což má logicky za následek, že se na nich mohou mnohem obtížněji zachytit nečistoty, špína a částečky prachu, pylu či smogu. A to je samozřejmě hlavním účelem každého čištění. Proto náš klient nemusí plánovat další čištění v krátkých intervalech – ušetří tím nejen peníze, ale i svůj čas a zbytečné starosti.

 

Suché leštění má další výhodu – ušetří se náklady za koupi chemického přípravku, který rozhodně není zadarmo. Jak jsme se již zmínili, negativní dopady leštění při použití chemického prostředku se nedají popřít. Takže se jim tímto způsobem spolehlivě vyhneme.

Po ukončení…

Po ukončení závěrečné etapy – leštění na sucho, jsme pánovi oznámili, že máme hotovo. Muž měl očividnou radost, neboť jeho okna, balkonové dveře, rámy a parapety vypadali zcela jako nové. Poděkoval nám nejen jménem svým – ale jak zdůraznil – také jménem své manželky. Přičemž velice ocenil rychlost, preciznost a kvalitu práce, kterou úklidová společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí a čištění oken Praha 10, v jejich bytě odvedla. Bylo vidět na jeho výrazu, že se velmi těší, jak se zítra jeho žena nebude stačit divit, až přijede domů. Neboť čistá okna byla vždy její prioritou a srdeční záležitostí.  

mytí prosklenných stěn

Největší překvapení nás ale čekalo vzápětí – dá se bez nadsázky říci, že to byl gól, přímo přes celé hřiště…

Ze svého balkónu pravděpodobně pozoroval naší činnost nevychovaný soused, a když bylo po všem – tak nám navrhnul – že by se s námi chtěl dohodnout, zda-li bychom mu po stavebních úpravách nedali do pořádku jeho okna a koberce…

Nu což – profesionální a kvalitní práce se na hranice přece neptá!

 

 

0 odpovědi

Napiš komentář

Chceš se zapojit do diskuze?
Přidej svůj komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *