Praha čištění koberců

Koberec, párty a mnoho alkoholu je nebezpečná kombinace

odstranění skvrn z koberceTěsně po Velikonocích se k nám dostala taková – typicky adolescentní – objednávka. Ne, že by nás v něčem překvapila. Ale člověka pobavilo, že i přes všechny ty řeči kolem generačních odlišností, se vlastně v tomto směru za dlouhá léta nic zásadního nezměnilo. Mladí dospívající lidé se chtějí bavit vždycky, pokud to je jen trochu možné a život je pro ně vlastně jedno velké setkání – plné mládí, bezprostředního smíchu a svobodných nápadů. – strojové čištění koberce

K nám do firmy tehdy zavolala nějaká šestnáctka či sedmnáctka, která spíše připomínala hromádku neštěstí. Ze začátku to prakticky vypadalo, jako by se jí zřídil svět, neboť při každém slovu potahovala, slzela a naříkala. Ovšem, po několika jejích větách jsme měli značný problém, abychom „nevybuchli“ smíchem, neboť se postupně naplňoval scénář, který se nám od samotného začátku nabízel.

Slečna si zkrátka naplno vychutnala situaci – skrytou pod poetickým a dobře známým rčením – kocour není doma, takže myši mají pré… Její rodiče se v pátek večer vydali na předem domluvený rodinný sraz, a milé, křehké a nevinné stvoření si hned na druhý den svolalo do bytu generační párty – plnou zábavy, alkoholu a nevázané radosti.

Jak…

čištění čalouněníJak říkám, nic nového pod sluncem. Vždyť i my jsme v jejím věku byli stejní, dokonce se mi mnohdy zdá, že ještě mnohem drzejší a „oprsklejší.“ Vždyť mnohé takové akce – v mém případě minimálně třikrát – probíhaly u našich na chatě kousek za městem, přičemž jsem si byl velmi dobře vědom toho, že rodiče mohou vystoupit z auta v kterémkoliv okamžiku a „zrušit mne“ v přímém přenosu…

Hoj, ten čas her a malin nezralých! Z těchto nostalgických a již poměrně zaprášených úvah mne rychle vytrhla slova rozrušené slečny, která úpěnlivě očekávala od naší úklidové společnosti A SERVIS LIPKA, čištění koberců Praha 10, spásnou pomoc. Vzal jsem si tedy od kolegy na starost nejen sluchátko, ale také organizaci pomoci. Vždyť konečně podobně dospívajícího adolescenta – byť v klukovském provedení mám i doma, takže jsem pro porozumění nemusel chodit daleko.

Dal jsem se s mladou dívkou do řeči a již po chvilce se ukázalo, že vše má spíše charakter prozaicky všední historky, která má pro hlavního hrdinu – v našem případě hrdinku – rozměry antické tragédie. Slečna si v bytě bez rodičů užívala skvělý večer z pátku na sobotu. Hudba, alkohol, nějaké ty chuťovky, nespoutaná zábava a bezstarostnost každého okamžiku. Kdo z mladých by takovým lákadlům odolal, že? – hloubkové čištění koberce

Bylo…

hloubkové čištění kobercůBylo jasné, že nezkušené a netrénované organismy této mladičké generace toho ještě mnoho nesnesou, takže se dalo očekávat, že žaludky některých účastníků nebudou na tuto párty vzpomínat právě s nadšením…

Někteří v pudu sebezáchovy stihli ještě tu malou místnost na chodbě, jiní se snažili hrdinsky odolávat. Naše klientka ovšem tolik štěstí či situačního podvědomí neměla a proto, jak se říkává – chválila Davida, a to rovnou na koberci rodičovského obývacího pokoje.

Samozřejmě, že v tom naši slečnu kamarádi nenechali a přiběhli rychle na pomoc. První stopy po nechtěné Davidově chvále se podařilo zahladit poměrně rychle, takže se párty mohla brzy vrátit ke standartnímu veselí. Bohužel, ta horší situace se teprve připravovala. Roztřesené a poněkud zmatené dívce, se po návratu do obýváku pravděpodobně trochu zamotala hlava a ze stolu nešťastným způsobem strhla skleničku s červeným vínem – samozřejmě přímo na koberec! To již byl úder, který nevázanému večírku definitivně uťal hlavu. Všichni mladí zůstali zcela bez nálady, děvčata sice po sobě přiměřeným způsobem uklidila, ale postupně se začala z bytu vytrácet. I zde se naplno projevilo, že ráno je určitě moudřejší večera.

Naše…

strojové čištění kobercůNaše klientka se více-méně z drsné opice probrala a s nejlepší kamarádkou dokonce uklízela. Již s trochu větší odvahou se potom odhodlala vyléčit i postižený koberec. Z jejího vyprávění bylo po chvilce zcela jasné, že se ty dva fleky daly s dostupnými domácími prostředky spíše zamaskovat, než-li pořádně vyčistit. Již pouhé samotné červené víno znamenalo pro koberec pořádný problém.

Proto mne ani v nejmenším nepřekvapila její upřímná prosba, zda to dokážeme nějakým způsobem pořádně vytepovat, zlikvidovat a dát do původního stavu. Neboť pokud to v takovém stádiu uvidí maminka s otcem, pošlou mne nejspíš alespoň na rok – zpátky do té nejtvrdší mateřské školy…

Při představě jejího přirovnání k návratu do mateřské školy, mně to pořádně cukalo koutky. Ale dokázal jsem se ovládnout a vážným hlasem jsem se zeptal, zda má zájem koberec pouze vytepovat, nebo to raději nechá v naší režii, protože naše úklidová společnost A SERVIS LIPKA čistí koberce hloubkovou strojovou metodou. Což je podstatný rozdíl, který je viditelný hlavně v konečném výsledku.

Nesmí…

dezinfekční čištění kobercůNesmí se to vůbec poznat, všude to musí krásně vonět, ale hlavně – je třeba to udělat tak, aby na nic nepřišla maminka, protože ta má oči všude a vidí i to, co nemusí. Děvče to jasněji ani říci nemohlo, takže jsem se jí pokusil vysvětlit co nabízí tepování – nebo takzvané extrakční čištění, a jakým způsobem jí může pomoci Praha čištění koberců  a jeho technologie hloubkového strojového čištění. Dobře, poslouchám vás. Neboť já skutečně potřebuji to nejlepší – tak povídejte, doplnila mne mladá slečna.

V pořádku, tak jdeme na to – běžné tepování, odborně nazývané extrakční čištění určitě dobře znáte, byť pouze v tom normálním domácím provedení. Kbelík teplé vody, napěněný tepovací saponát, nějaký kartáč a otlačená kolena. Ovšem firma, která provádí extrakční čištění profesionálně, používá speciální multifunkční stroj.

V první fázi tohoto procesu se do struktury koberce, díky multifunkčnímu stroji natlačí teplá voda smíchaná s účinnou chemií. Pomocí kartáče tepovače se roztok následně masivně napění a nechá se určitý čas působit, aby si chemická účinnost roztoku mohla se špínou poradit.

Jakmile…

recenze čištění kobercůúdržba kobercůJakmile uplyne technologicky předepsaná doba, během které chemie působí na nečistoty, obsluha přepne multifunkční stroj – tepovač do polohy vysávání a celou plochu koberce systematicky vysaje. Přirozeně, že tento stroj vysaje nejen zbytky pěny a část vlhkosti, ale zejména nečistoty, které chemický proces z tkaniny koberce uvolnil.

Následně je důležité dopřát vlhkému, mnohdy značně mokrému koberci několik dlouhých hodin času, aby až do hloubky řádně proschnul. V opačném případě vzniká značné riziko jeho opětovného znečištění. K této nepříjemné situaci přitom můžete dojít i v obyčejných bačkorách.

Pokud například v domácích bačkorách chodíte po bytě a potom třeba jen nevědomky vejdete do pokoje s vytepovaným kobercem – lehce se do jeho vlhkého povrchu dostanou nové nečistoty. Po celkovém vysušení se mnohdy objeví nepěkné mapy a skvrny. Což si pochopitelně nepřeje zákazník ani tepovací firma. I proto se při vlastním domácím tepování stalo dobrým zvykem tepovat koberec večer. Aby se koberec přirozeným způsobem stihl do rána řádně vysušit.

Pravdou…

levné čištění kobercůPravdou zůstává, že extrakční metoda vychází o něco levněji, než-li naše hloubkové strojové čištění. Ale na druhou stranu je třeba si uvědomit, že tepování nedokáže nikdy koberec vyčistit až do hloubky. Často se tak zákazníkovi stane, že již na vytepovaném a takto vyčištěném koberci – i přes pečlivé vysušení a přes veškerou obezřetnost – zůstanou nevzhledné skvrny a mapy. Které tam ani původně nebyly.

Příčina této nepříjemné skutečnosti je přitom velice prostá. Nečistoty, které byly pomocí teplé vody a chemie uvolněny, se extrakčním čištěním pouze „přesunuly“ z nitra koberce k jeho povrchu. Neboť nebyly dokonale odstraněny. Logickým důsledkem je, že tyto argumenty klienta ani v nejmenším nemusí zajímat. A proto následně dochází k častým sporům a napětí.

Odborníci také proto již dnes tento způsob údržby koberce považují za morálně přežitý. Ale zejména po technologické stránce za krajně nevyhovující. Pravděpodobně mezi lidmi přetrvává jakási nostalgie – tradice a pocit domácího tepování. Ve spojení s finanční otázkou, určitě vede mnohé zákazníky k tomu, že se stále nechávají přesvědčit k využití extrakční technologie.

Slečna…

ceník čištění kobercůSlečna na znamení naprostého souhlasu naznačila, abych ji tedy popsal jakým způsobem funguje. A hlavně co nabízí metoda naší práce – tedy již zmiňované hloubkové strojové čištění. Aby naše klientka získala reálný obraz, začal jsem trochu zeširoka. Úklidová společnost A SERVIS LIPKA, se věnuje čištění koberců, celkovému úklidu a také mytí a čištění oken již dlouhá léta. A v této konkurenčně velmi silné oblasti patří stabilně k nejlepším.

Všichni zákazníci tak prostřednictvím našich služeb dostávají nejen vynikající kvalitu a jedinečný vstřícný přístup v zájmu klienta. Ale zároveň pocit, že pro naši firmu byli, jsou a zůstávají v samotném centru zájmu. Pochopitelně, že hlavní podíl na dlouholetém úspěchu a oblíbenosti firmy má poctivá a precizní práce, kterou naši profesionální zaměstnanci denně odvádějí.

Takže jakým způsobem vlastně pro klienta pracujeme? Samotné jádro moderní technologie hloubkového strojového čištění spočívá nejen ve výjimečných a výkonných technických zařízeních, unikátním chemickém přípravku značkové společnosti, ale stejně tak ve špičkové práci odborně dokonale vyškolených a zkušených kmenových pracovníků firmy A SERVIS LIPKA.

Obsahem…

kvalitní čištění kobercůObsahem první etapy naší každodenní práce – která ve svém konečném efektu vede k dokonale čistému koberci – je proces hloubkové aplikace zmiňované chemické látky od značkové firmy Bosch RTS. A to přímo do nitra struktury ošetřovaného koberce.

Naprosto nezastupitelnou technickou pomoc nám, při tomto zásadním kroku celého procesu poskytuje vysoce výkonný kotoučový stroj s rotačními kartáči. Tento unikátní stroj již na první pohled sice vzbuzuje respekt, ale je třeba dodat, že jej obsluhují skvěle vyškolení a zkušení pracovníci. Takže samotnému koberci žádné nebezpečí nehrozí. Jedinečný chemický roztok se tak jeho prostřednictvím dostane doslova ke každému vláknu tkaniny. Což je pro špičkovou kvalitu čištění nezbytné.

Je třeba na tomto místě zdůraznit, že rotační kartáče jsou ke každému materiálu a k jeho vláknům nanejvýše šetrné. Takže nehrozí, že bychom čištěný koberec poškodili či znehodnotili. Tuto skutečnost při naší činnosti považuje naše firma za velmi důležitou.

Jedinečná…

kde nechat vyčistit koberecJedinečná čistící kosmetika dokáže prostřednictvím vzniklé pěny „nabalovat“ všechny druhy nečistot a to i takových, které byly v koberci zašlapány mnoho let. Čímž se mnohým klientům jevily jako neodstranitelné. Navíc čištěný koberec se touto technologií účinně zbaví všech roztočů, alergenů a ostatních zdraví škodlivých mikroorganizmů, které byly v tkanině dosud přítomné.

Zcela logicky proto můžeme konstatovat, že po ukončení naší činnosti odevzdáváme koberec nejen vzorově čistý a krásně hebký, ale rovněž dokonale vydezinfikovaný. Což je pro každého zákazníka velmi důležité i ze zdravotního hlediska – tímto faktem se rozhodně ostatní metody čištění koberců prezentovat nemohou!

Jenže ani tímto pozitivem úklidová společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., hloubkové strojové čištění a dezinfekce koberců Praha 10, ještě nekončí. Následuje druhá, stejně důležitá etapa, bez které by byl konečný výsledek pouze poloviční. Jejím obsahem je vysávání, které je ovšem na hony vzdálené představám o sobotní neoblíbené činnosti v téměř každé rodině.

Naše…

nejlevnější čištění kobercůNaše firma v této fázi používá špičkový, mimořádně výkonný třímotorový vysavač. Jeho soustředěná a výjimečná energie si dokáže hravě poradit nejen s veškerou špínou a nečistotami, které se uvolnily v první etapě. Ale tento vysavač má dostatek energie i k tomu, aby z celého koberce spolehlivě vysál prakticky veškerou vlhkost.

Takže v okamžiku, kdy předáváme klientovi vyčištěný koberec, tak je již prakticky dokonale suchý a dá se okamžitě plnohodnotně používat. Díky našemu unikátnímu vysavači, tak zcela odpadá nepříjemná až otravná povinnost několikahodinového čekání. Kdy se koberec nesmí vůbec zatěžovat, pokud řádně nevyschne.

Pokud tedy shrneme veškerá fakta, je strojové hloubkové čištění koberců skutečně jedinečné, nesrovnatelně kvalitnější a spolehlivější. Pro nás i klienta je navíc velmi důležité, že i přes dlouhodobou vícegenerační tradici tepování, se stává hloubkové strojové čištění koberců stále více vyhledávané a velmi oblíbené. A to pro svou spolehlivost, rychlost vyčištění a dokonalou kvalitu. Doufám, že není třeba dodávat, že na úklidovém trhu neexistuje lepší řešení. Takže tato naše moderní technologie nemá vážnější konkurenci.

Mladá…

přípravky na čištění koberceMladá slečna – naše klientka se v tuto chvíli pouze pousmála a polohlasně naznačila, že se již velmi těší až bude hotovo. A navždy tak skončí její nepříjemná anabáze s alkoholovou párty. Bylo to i v našem zájmu. Takže jsme se s chutí pustili do práce a zapnuli naše pomocníky. Skvrny a fleky od „chválení Davida“ a červeného vína rozhodně nepatří k těm, které snadno zmizí. Ale náš dokonale vyvážený a odzkoušený systém hloubkového strojového čištění, si s nimi bez větších problémů poradil.

Asi za hodinku jsme opět poděkovali našim strojům a svou práci tak završili. Přirozeně, že děvče poslední metry našeho vysávání sledovala ze dveří obývacího pokoje. Na tváři se ji rozzářila úleva a neskrývaná spokojenost. Ten, kdo ty dramatické a ošklivé skvrny ještě před hodinkou neviděl, těžko by mohl uvěřit, že tu kdy vůbec nějaké byly.

Prostor, kde se obě skvrny nacházely, byl stejně tak vzorně čistý, jako celý koberec. Navíc, z obýváku a celého bytu se vytratily i poslední zbytky nepříliš lákavého odéru po nešťastně ukončeném večírku. Naopak, celý byt zaplnila příjemná a svěží vůně. Což konečnou čistotu kobercové plochy pouze umocnilo.

Mladá…

kdo vyčistí koberceMladá žena nám nadšeně děkovala nejen slovy, ale i širokými úsměvy. Přičemž vtipně dodala, že jsme ji zcela určitě zachránili před „drsným pobytem v mateřské školce“. Ale hlavně před maminčiným spravedlivým a nekompromisním hněvem.

Přiznám se, že mi to nedalo a její duchaplnost jsem ocenil malou radou. Pokud dokáže rodiče přesvědčit, že koberec vyčistila sama, prostě jen tak z dlouhé chvíle a ze snahy svým rodičům pomoci – určitě získá od maminky a tatínka vřelou rodičovskou pochvalu.

No, ale v případě, že se to nepodaří, stačí, když řekne, že to pro jejich rodinu ráda udělala úklidová společnost A SERVIS LIPKA, hloubkové strojové čištění a dezinfekce koberců Praha 10. Přičemž bude naše pracovníky těšit, pokud se v budoucnu opět uvidíme. A bude přitom jedno, zda se bude jednat o koberce nebo mytí oken. Slečna nám radostně zamávala kontaktem na naší firmu a dodala, že to určitě dlouho nebude trvat. Neboť ani maminka ani ona, nemá mytí oken příliš v oblibě.

 

 

 

 

0 odpovědi

Napiš komentář

Chceš se zapojit do diskuze?
Přidej svůj komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *